В Ужгороді будуть моніторити якість повітря. Охочі можуть допомогти

Опубліковано igordejak на

Українська команда розробників ЛУН Місто AIR встановить прилади для вимірювання якості повітря в Ужгороді, Тернополі та Івано-Франківську. Станції нададуть містам безплатно. Зараз мешканці зазначених міст можуть подати заявку на встановлення станції у себе.

Мережі станцій якості повітря вже розміщені у Києві, Львові, Одесі, Чернівцях та Хмельницькому. Станції розроблені завдяки співпраці з науковцями Київського національного університету імені Шевченка. Прилади вимірюють концентрацію наддрібних частинок — PM 1, PM 2.5, PM 10, а також температуру, вологість та тиск. Завдяки цьому містяни інформовані про забрудненість повітря через автомобільні викиди та значні пожежі.

У Івано-Франківську, Тернополі та Ужгороді станції будуть безплатно встановлені у містян-волонтерів, які захочуть допомогти моніторингу якості повітря і яким цікаві технічні новинки. Щоб подати заявку на встановлення станції за своїм вікном, потрібно заповнити форму https://forms.gle/Qv41twPFkHp3EGFXA . Її розглянуть і якщо локація підходить, нададуть станцію.

Як саме ми обирається локація для встановлення датчика? Важливе рівномірне покриття по всьому місту, отже перевага надаватиметься тому району, де датчик відсутній.

Слідкувати за показниками станцій можна буде в реальному часі на інтерактивній карті у Telegram- і Viber-ботах та мобільному застосунку.

“Під час війни ми маємо фіксувати всі злочини росії — зокрема екологічні. Наша система допоможе у цьому. Крім того, якість повітря є важливою завжди, адже забруднене повітря загострює та провокує серцево-судинні, легеневі, респіраторні захворювання, погано впливає навіть на психічне здоровʼя”, – коментує Анна Денисенко, кураторка ЛУН Місто AIR.

Запуск мереж запланований на весну 2023.

Категорії: Екологія

0 коментарів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *