У Закарпатті планують створити міні-комплекси з переробки відходів

Опубліковано igordejak на

В Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція представників Регіональної асоціації органів місцевого самоврядування «Закарпаття – за чисте довкілля». Йшла мова про Програму «Збереження екосистеми долини річки Тиса на прикордонній території України, Угорщини, Румунії та Словаччини», а саме про проекти нових очисних споруд у ряді сіл та селищ міського типу Закарпаття та реальні кроки реалізації проектів.

Про це поінформував Володимир Суран, виконавчий директор Регіональної асоціації органів місцевого самоврядування «Закарпаття – за чисте довкілля». Йдеться про впорядкування і переробку твердих побутових відходів. – каже Володимир Суран.- Ми вибрали напрямок спеціалізований, вузький, але важливий. Готуємо ноу-хау по можливості будівництва переробки твердих побутових відходів (ТПВ) з повним циклом. Вже замовлено техніко-економічне обґрунтування міні-заводів з переробки ТПВ. Перша проблема- оптимальність, друге – територія. Всі крупні заводи, які планувалися на Закарпатті, так і не реалізували свої плани». За словами Володимира Сурана, такі міні-заводи можна розміщувати на території очисних споруд, адже територіальні громади мають у своєму розпорядженні невеликий земельний ресурс. У кожному випадку це буде індивідуальний бізнес проект.
Іван Дрогобецький, Голова Правління Регіональної асоціації органів місцевого самоврядування «Закарпаття – за чисте довкілля», голова Полянського ОТГ повідомив: у цьому році повинне розпочатися будівництво очисної споруди у Сторожниці. Сільрада готова до співфінансування. Асоціація звернулася в Мінрегіонбуд для виділення коштів.
Богдан Кирлик, голова смт. Великий Березний зазначив, що немає жодного законодавчого акту, який би допоміг вирішити проблему із сміттям. «Проблема у Великому Березному складніша, ніж в інших населених пунктах. Єдине сміттєзвалище, яке було районне при інвентаризації земель, стало територією під розпаювання. Тому ми вивозимо сміття аж в Ужгород за 45 км. Як мінімізували витрати? Взяли в оренду приміщення заводу, окремо відділяємо, що можна здати скло, папір, сортуємо. Коштів заробляємо небагато, але економимо на кількості ходок в Ужгород, – розповів Богдан Кирлик.»

Категорії: Екологія

0 коментарів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *